Öncü Bülten Aralık 2017 | Sayı 1

Bizden Haberler

Öncü Ailesi olarak aynı çizgide çalışmalarımıza devam edeceğiz...
Öncü Dental olarak 2001 yılı Ocak ayında Diş Hekimliği Malzemeleri sektöründe faaliyet göstermek amacıyla, halen faaliyetlerimizi de yürüttüğümüz merkezimiz olan Fındıkzade’de çalışma hayatımıza başladık.

Her geçen gün büyüyen yapımızda ticaretine aracılık ettiğimiz ürün gamını da sürekli arttırmaktayız. Portföyümüzde yer vermek üzere yaptığımız ürün seçim tercihlerimizde diş hekimlerimizin çalışma hayatlarında işlerini kolaylaştıracak ve başarılarını artıracak ürünler olmasına özen gösteriyoruz. Seçimlerimizde ürünlerin taşıması gereken kalite standartları yanında yapılmış çalışmalar ve inceleme raporlarını da özenle incelemekteyiz.

Ürünlerimiz kadar verdiğimiz hizmetle de ön plana çıkma arzusu ile sürekli olarak kendimizi geliştirmek üzere eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Gelecekte sektörde hizmetlerimizin artarak devam edebilmesi için eğitimimize ve organizasyonumuzun gelişimine yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Geleceklerini bugünden tahminleyen ve planlamalarını bu yönde yapan kişi ve kurumların sektörümüz ve ülkemiz adına fayda sağlayabileceğini ve faaliyetlerine bu suretle devam edebileceklerine inanıyoruz. Ticari olarak faaliyette bulunduğumuz tüm kişi ve kurumlarla düzeyli bir ilişki geliştirmek ve bir güven unsuru olmak istek ve arzusunu taşımaktayız. Bu istek ve arzumuzu kendimizle birlikte sektörümüze de benimsetmek suretiyle ülkemiz ağız ve diş sağlığı sosyo- ekonomisini hak ettiği yere gelmesi için çalışıyoruz.

Sizlerden gelen görüş ve önerilere her zaman açık olan Öncü Ailesi olarak bundan sonra da aynı çizgide çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Saygı ve sevgilerimizle,
Erkan UÇAR
Yönetim Kurulu Başkan Vekili


Ayın Ürünü

Göremediğiniz tüm detaylar şimdi çok daha net

50 yılı aşkın süredir dental alana odaklanarak ürünler geliştiren Müller Omicron ölçü alma tekniklerinde "İnovasyon Dalgası” mottosu ile yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Implant ölçü alanına odaklanan firma implant tedavilerinde hekimlerin ölçü konusundaki ihtiyaçlarını “en basit” ve “en ideal” şekilde nasıl giderebileceğinden yola çıkarak ölçü karıştırma makinesi ile tek aşamada homojen bir şekilde sonuç veren “BETASIL VARIO IMPLANT”’ı geliştirdi.

Betasil Vario İmplant 

Monophase tek aşamalı ölçü alma kolaylığı ile tek sefer de zamandan tasarruf ederek hızlı kolay kullanımı amaçlayan yeni nesil Betasil implant şimdi Öncü Dental ile birlikte Türkiyede satışta 

Özellikleri

 • Hidrofilik  ( suyu sever yapı )
 • Tikroskobik ( basınçla ilerleyebilme özelliği )
 • Birebir net ölçü alma imkanı 
 • 2 Dk. Çalışma süresi toplam 4 dk. Donma süresiyle hızlı sonuç
 • Başarılı final sertliği 
 • Cihaz formu kolay ve homojen karışım

Avantajları 

 • Çalışma süresinin ve donma süresinin kısa olması hasta ağzında daha fazla kalmadan sonuca ulaşması.
 • Makine formu olması homojen karışması ile birlikte tek sefer de konforlu ölçü alımı ve hasta memnuniyeti.
 • Daha net bir ölçüyü ekonomik fiyatlara ulaşılabilir olması . 
Detay İçin Tıklayınız

Sektörden Haberler


Nedir ?

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Projesi:
Ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin üretim bandından satılıp kullanıldığı yere kadar tekil ürün takibini sağlayabilmek, son kullanıcıya kadar ürünü izleyebilmek için geliştirilen bir projedir.

ÜTS’nin Amacı Nedir?

 • Tıbbi Cihazları ve kozmetik ürünleri kayıt altına almak
 • Bu ürünleri izlemek için alta yapı oluşturmak
 • Hasta güvenliği ve halk sağlığının korunmasına katkıda bulunmak
 • Denetimlerin sağlıklı ve etkin yürütülmesini sağlamak
 • Ürün kaynaklı tehlikelere karşı hızlı önlem alınmasını sağlamak
 • Güvensiz ürünlerin hızlı bir şekilde piyasadan ve kullanımdan kaldırılmasını sağlamak

ÜTS Ne getirecek?

 • Güvenli ürüne erişim
 • Kayıt dışı ekonomi ile mücadele
 • Sağlık Politikası üretme
 • Sağlıklı veriye dayalı denetim
 • Kaynakların israfının önlenmesi
 • Ürünlerle ilgili kurumlararası koordinasyon ve veri paylaşımı
 • Hangi ürün, nerede, ne zaman, ne için, kimde kullanıldı bilgisi ile hızlı hareket kabiliyeti, etkin denetim

Basında Biz


Diş Hekimi Zafer Kazak, Lokal Anestezi İle Diş Hekimi Korkusunun sona ereceğini söyledi.

Medicadent Diş Klinikleri Kurucusu ve Global Diş Hekimleri Derneği Başkanı Diş Hekimi Zafer Kazak, "Diş tedavileri sırasında oluşan ağrı ve bir o kadar da geçmiş tecrübelerden ya da başkalarının yorumlarından kaynaklı olarak ağrı beklentisi diş tedavilerini geciktirmekte en önemli problemlerden birisidir. Her ne kadar lazer tedavileri gibi ileri tedaviler pek çok problem de bu konuları azaltsa da iğne korkusu hemen hemen herkesi etkilemektedir" dedi.

Özellikle çocuk hastalarda bu korku sebebiyle yeterli anestezi yapılamadığından dolayı mecburen yapılan işlemlerde ağrı olduğundan, kişilerde kalıcı ileri korkuların oluştuğunu kaydeden Kazak, "Günümüz de klasik olarak kullanılan diş doktoru iğneleri yerine, The Wand (Bilgisayar kontrollü lokal anestezi) navigasyonlu anestezi sistemi bu korkuyu yenmemizi sağlayacak kadar ağrıyı azalttığı gibi aynı zamanda sadece çalışılan bölgeyi uyuşturarak dudak ve yanaklarda saatlerce hissedilen şişmiş gibi bizi rahatsız eden uyuşukluk hissini de ortadan kaldırmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kazak, "Bu sistem klasik enjektör şeklinde değil kalem şeklinde kontrollü bir tutuş sağlayan ve çocukların bile hissedemeyeceği ince bir uç ile anestezik maddeyi içindeki bilgisayar kontrolü ile ayarlı bir basınçla vererek korkuyu ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca navigasyon sayesinde uç doğru yerde değilse alet uyararak doğru konumlamayı da sağlamaktadır" şeklinde konuştu.

Orjinal Haber 

http://www.sabah.com.tr/karadenizdoguanadolu/2017/10/13/dis-hekimi-korkusu-artik-bitiyor

Eğitimlerimiz

Sizin için bilgilerimizi güncellemeye devam ediyoruz…

ÖNCÜ ENDO, endodonti birimi yöneticimiz Yusuf C.Mülayim, Öncü Profesyonel Ankara ekibine endodonti konusunda güncel yaklaşımlar ve yeni ürün ve teknikler hakkında iç eğitim gerçekleştirdi. Son yıllarda “Önce Endo Öncü Endo” mottosuyla özellikle endodonti alanına ayrıca odaklanarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hekimlere sunacağımız hizmet kalitesini artırmak üzere ürün ve hizmet eğitimlerimizle devam ediyoruz.


KANAL TEDAVİSİ KORKULU RÜYANIZ OLMASIN

Uzman hekim Dr. Mustafa Gündoğar, bazılarımınızın korkulu rüyası olan kanal tedavisi hakkında merak edilenleri anlatıyor.  Endodonti, dişlerde bulunan kök kanallarının tedavisi ile uğraşan bir branştır. Dişin mine ve dentin tabakalarının altında ”pulpa” olarak adlandırılan dişin canlılığını sağlayan damar ve sinir paketinin bulunduğu bir bölüm vardır. Dişin kuronunda ”pulpa odası” adını alan bu bölüm diş köklerinin sonuna kadar uzanmaktadır. Pulpanın herhangi bir sebeple iltihaplanması durumunda, dişin sinirinin alınarak, kanalların sterilize edilip ardından doldurulması gerekir. Bu işlem kök kanal tedavisinin temelini oluşturmaktadır. Halk arasında bilinenin aksine kanal tedavisi ağrılı bir işlem değildir. Yapılan anestezi işlemi ile ağrısız bir şekilde tamamlanmaktadır. Kanal tedavisi canlı dişlerde tek seansta, canlılığını yitirmiş dişlerde de genellikle iki seansta uygulanmaktadır.
Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte endodontik tedaviler yani kök kanal tedavileri oldukça hızlı ve başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Kanal tedavisi sırasında artık döner alet sistemlerinden ve kök ucu tespit eden cihazlardan yararlanılmaktadır. Bu şekilde 40 dakika gibi kısa bir sürede ve hastadan daha az röntgen alınarak kanal tedavileri bitirilebilmektedir. Kanal tedavisi sırasında kullanılan dental mikroskoplar da tedavinin başarısını oldukça çok arttırmaktadır. Beyin cerrahisi, göz cerrahisi ve plastik cerrahisi sonrasında günümüzde mikroskop kullanımı diş hekimliğinde de kendine bir alan edinmeye başlamıştır. Dental mikroskoplar sayesinde kanal tedavisi yapılan diş oldukça büyük bir alan dahilinde görülmektedir. Bu sayede geçmişte kanal tedavisi yapılırken meydana gelen başarısızlıklar azalmaya başlamıştır. Çekim tedavisi uygulanacak olan aşırı derece çürük dişler bile başarılı bir kök kanal tedavisi ve restoratif tedavi ile ağızda uzun yıllar fonksiyon halinde kalmaktdır.
Diş hekimine gitmekten korktuğumuz için, kök kanal tedavisi ile kolayca kurtulabilecek dişlerimizi kaybetmekteyiz. Kanal tedavisi korkulacak bir tedavi değildir ve teknolojik gelişmelerin kullanıldığı usta ellerde ağrısız bir şekilde yapılarak başarılı sonuçlar alınabilmektedir. 

Yrd. Doc. Dr. Mustafa Gündoğar

Diğer |Bültenler