Öncü Bülten | Şubat 2018 | Sayı 3


İletiyi düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

Öncü Dental Aylık Bülten
Şubat 2018

KONU

Her işin başı sağlık ve sağlığın başı ağız ve diş sağlığı.


Yola çıktığımız andan itibaren portföyümüze kattığımız her bir ürünün seçilmesinden hasta ağzına ulaşmasına kadar yüklendiğimiz sorumluluğun bilinci ile sağlıklı bir gülüş için ciddiyet ve özenle çalışmaya devam ediyoruz.
İş yapma biçimimizi belirleyen yol, işimize gösterdiğimiz hassasiyetler ve insan sağlığının yüksek bilime teslim edilmesine olan inancımız olmuştur.  Bu inancı profesyonelliğimizle harmanlayarak her zaman hizmet kalitemizi oluşturma amacında olduk.
Bu gayretle ;
Ülkemizin her bir köşesinde hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı hastaneleri ve geleceğimizin ağız sağlığı bilimi insanlarını yetiştiren fakültelerimize de bu özveri ile hizmet veriyoruz.
Diş Hekimliği fakültelerimizin ve Ağız Diş Sağlığı hastanelerimizin gelişim sürecine katkı sağlamak ve hızla gelişen sektörümüzde değişimin büyük parçası olmak gayesi ile erdemle yolumuza devam ediyoruz.
Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a hizmet verdiğimiz her kurumda “kaliteli ürün, kaliteli hizmet” anlayışımızla sağlıklı yaşam döngüsüne katkı sağlamak arzusuyla her bir gülüşte emeğimizin olması için çalışıyoruz.
İlk günden itibaren takip ettiğimiz ve ‘sağlıkta yeniden yapılanma’ adı altında hayatımıza giren TITUBB süreci ve bugün geldiği noktada ÜTS (ürün takip sistemi) ile sektörümüzü de içine alan sağlık sistemindeki değişimin en yakın takipçisi ve savunucusu olduk. Üretiminden son kullanıcısına kadar sattığımız her bir tıbbi cihazın hekimlerimiz tarafından güvenle kullanabilmesi ve hastalarına gönül rahatlığı ile uygulayabilmeleri için tüm tıbbi cihaz üretim ve yönetim süreç ve kurallarına uygun olarak dünyanın önde gelen üreticilerinden özenle oluşturduğumuz portföyümüzdeki tüm ürünlerimizin sisteme kaydını gerçekleştirerek takip edilebilirliğini sağlıyoruz.
Diğer taraftan satış ve tanıtım faaliyetlerine devam edilebilmeleri için tıbbi cihaz firmalarının alması gereken ‘’TIBBİ CİHAZ SATIŞ MERKEZİ YETKİ BELGESİ’’  ve personeli için taşıması zorunlu hale gelen  ‘’KLİNİK DESTEK ELEMANI’’, ‘’SATIŞ VE TANITIM ELEMANI’’ belgelerini tüm gereklilikleri yerine getirerek bütün personelimizin almasını sağladık.
Vatanımızın dört bir yanında Öncü Ailesinin her bir ferdi ve iş ortaklarımız ile güven ve saydamlık ilkesini benimseyerek ülkemizin ve sektörümüzün gelişimini kendimize ilke edindik ve bu düstur ile prensiplerimizi belirliyoruz.
Hedefimiz; ekibimiz ve iş ortaklarımız ile birlikte daha iyi bir gelecek için kazandırmak ve dolayısıyla kazanmaktır. Bu doğrultuda kurumlarımıza imzaladığımız her bir işi, işten öte sosyal sorumluluk olarak benimsiyor ve önemsiyoruz.
Öncü Dental Ailesi olarak her zaman bu sorumluluk bilinci ile kurumlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.

Saygılarımla,
N.Emre Balcık
Kurumsal Pazarlama Yöneticisi
AYIN ÜRÜNLERİ

EASYMATRIX
Makara Sistemli Universal Metal Matris

Posterior bölgede kullanıma uygun, ideal çelik matris sistemidir. Özellikle arka bölgelerdeki kompozit ve amalgam dolgularda ideal kontak noktaları yakalamak için tasarlanmıştır. 

Sistem hızlı ve pratik bir şekilde restorasyon yapılabilmesi için geliştirilmiştir. 

Uygulama esnasında hasta ağızında matris taşıyıcı vb. alet kalmaması ve sadece ilgili diş çeperinde bant ve bandı saran makara kalması sebebi ile mükemmel bir görüş açısı da sağlamaktadır. 

0.038 mm kalınlığında; 5 mm ve 6,3 mm olmak üzere iki farklı yüksekliği bulunmaktadır.

Ref No. İçerik
DC1050 EasyMatrix 50’lik (0,038 x 5 mm)
Kendinden Makaralı Çelik Matris Bandı
DC1063 EasyMatrix 50’lik (0,038 x 6.3 mm)
Kendinden Makaralı Çelik Matris Bandı

Broşür İçin Tıklayınız
229- 0540 3D KAMERALI MIKROSKOP
  • Standart PD ayarlayıcı
  • 6 farklı yakınlaştırma ayarı (maksimum 25.6x büyütme)
  • İsteğe bağlı Entegre full HD veya 3D kameralı model seçenekleri
  • VarioDist objektif lens ile 190 – 300 mm.
  • Çalışma mesafesi Kontrol edilebilir, ortalama 20 yıl ömürlü LED aydınlatma
  • Aydınlatma şiddeti ayarı Sarı ve yeşil aydınlatma lensi Dahili ayaklı stand 120 derece dönebilen, ayarlanabilir kafa

Zumax Ürünleri İçin Tıklayınız

SEKTÖREL HABERLER

ÜTS CE Belgelerinde, Güncellemede Kolaylıklar Sağlandı.

Bilindiği üzere 02/06/2017 tarih, E.1967 sayılı ve “Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Tıbbi Cihaz Kayıt Ekranları Açılışı” konulu makam oluru ile 12/06/2017 tarihinde ÜTS veri girişine açılmıştı.
 
Ürün Takip Sisteminde veri girişi yapmakta olan ithalatçı ve üreticilerin, sisteme geçiş aşamasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması, sistemin etkin kullanılması ve uygulamada birlik olması adına belge kaydı kapsamında sisteme girişleri yapılan EC sertifikalarına ve buna bağlı ürünlere sistemde kalma süresi ile ilgili olarak;
 
1- ÜTS geçişine özel ürün aktarımında firmaların mağdur olmamaları için, EC belge geçerlilik süresi dolmadan önce ilgili tarafların Kurumumuza ESY sistemi üzerinden, firma yetkilisi tarafından e-imza ile imzalanmak sureti ile ekte örneği yer alan dilekçenin ilgili alanları güncel bilgilerle doldurularak müracaat etmeleri halinde, TİTUBB sisteminde ilgili EC belge başvurularına 01.01.2018 tarihi itibari ile kurum tarafından konu ile ilgili duyuru yapılıncaya kadar 120 gün sistemde kalma süresi tanımlanacaktır.
 
2- ÜTS’de, belge geçerlilik süresi dolmadan dilekçe ve taahhütname ile başvuru yapılması halinde, 01/01/2018 tarihinden itibaren kurum tarafından konu ile ilgili duyuru yapılıncaya kadar, belge geçerlilik süresi dolan, üretimi ve ithalatı yapılmayacağı taahhüt edilen ürünler için 120 gün, güncellenen EC sertifikalarının sisteme eklenmesi ve apostil işlemlerinin neticelendirilmesi için 30 gün sistemde kalma süresi tanımlanacaktır.
 
3- ÜTS’de tekil takibe başlanılan ürünleri kapsayan EC sertifikaları için hiçbir gerekçe için süre tanımlanması yapılmayacaktır.
 
4- Bütün tıbbi cihaz firmaları ve tıbbi cihaz alımı yapan idarelerin satın alma, ihale ve geri ödeme süreçlerinde ürün sorgulamaları öncelikle ÜTS de yapılması, ÜTS de ürün kayıtlı değil ise; TİTUBB kayıtları muteber kabul edilip, TİTUBB sisteminden sorgulama yapılması gerekmektedir. Ayrıca; geçerlilik süresi dolmuş belgelere bağlı ürünlere ait kayıtların TİTUBB “Bilgi Bankası” sorgulama ekranında yer alan “Ürün/Ürün Geçmiş Durumları” kısmındaki kahverengi renkle temsil edilen “EC Sertifikası Geçerlilik Süresi Bitmiş” ifadesi kayıt sürecinin tamamlandığını, ancak ürüne ait EC Sertifikasının bir ya da bir kaçının belge geçerlilik süresinin bittiğini göstermektedir. Bu durumdaki ürünün belge geçerlilik süresi içerisinde üretilip üretilmediği alım yapacak idareler tarafından kontrol edilerek alımının yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. ÜTS'ye erişim https://utsuygulama.saglik.gov.tr/UTS/ adresinden sağlanabilmektedir. Bu durumdan doğacak her türlü hukuki ve yasal sorumluluk taraflara aittir.
BASINDA BİZ

Ağız Bakımı İçin 1 Milyar TL harcadık

Türkiye, diş bakımı ve ağız sağlığı konusunda her geçen yıl daha fazla bilinçleniyor. Sektör rakamları da, ağız sağlığı ekonomisinin her geçen yıl büyüdüğünü ortaya koyuyor. Medentazone ile Türkiye pazarına giriş yapan Dentiste’nin Pazarlama Müdürü Elizabeth Miricanyan, sektörün son 5 yılda yüzde 35 oranında büyüme kaydettiğini söyledi. 

DİŞ MACUNUNA 580 MİLYON TL VERDİK

Türkiye'de 2016 yılında sadece diş macununa 580 milyon TL harcadığını ifade eden Miricanyan, “Türkiye, ağız ve diş sağlığı konusunda çok daha fazla gelişecek bir ülke. Euromonitor’ün 2016 verilerine baktığımızda, diş macunu tüketiminin yanında, ağız bakımımıza geçtiğimiz yıl toplamda 980 milyon TL harcadığımızı görüyoruz. Biz bu rakamın 2017 sonunda 1 milyon TL’yi aşacağını öngörüyoruz. Kullanıcı nezdinde ağız kokusu, diş ve ağız bakımını yaparken dikkat ettiği en önemli unsur” şeklinde konuştu. 

HEDEF 300 MİLYON DOLARLIK PASTAYI BÜYÜTMEK

Ağız bakım sektörünün 300 milyon dolarlık bir hacme sahip olduğunu ifade eden Dentiste Pazarlama Müdürü Miricanyan,, “Tayvan menşeli diş macunu ile sektöre giriş yaptık. Bu noktada her geçen yıl büyüyen sektöre yeni bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Sektörün ekonomik anlamda büyümesi, her geçen süreçte daha fazla insanın ağız bakımına önem verdiğini ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.


ETKİNLİK TAKVİMİ
IDS

IDS COLOGNE

12 - 16 Mart 2019

IDEX

İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Cihaz Ve Malzeme Fuarı 

12-15 Nisan 2018

Greatist

Greatist Professional Dental Meetings & Expo

2018.  26 -28 Ekim

TDB

TDB Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi 

27 - 30 Eylül 2018

Tüm Etkinlikler

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !
Facebook Twitter Instagram Youtube
Diğer |Bültenler